BOKOR SPIN RYBÁRSKY PRÚT

Kód: 13170212
od 62,90 €

Zvoľte variant

Detailné informácie

Vernostný program
Vernostný program
zľava až do -15%
Doprava zdarma od 49€
Doprava zdarma
už od 49€
Darček zdarma
Darček zdarma
ku každej objednávke
Doručenie do štvrtého dňa
Doručenie do štvrtého dňa
na akúkoľvek adresu
Varianta: Dĺžka: 2,32 m, Hmotnosť: 170 g, Počet dielov: 2, V balení: 1, Vrhacia záťaž: 10-30 g
Skladom | 13170232
Môžeme doručiť do: 23.7.2024
71,90 €
Varianta: Dĺžka: 2,72 m, Hmotnosť: 190 g, Počet dielov: 2, V balení: 1, Vrhacia záťaž: 15-40 g
Skladom | 13170272
Môžeme doručiť do: 23.7.2024
84,90 €
Varianta: Dĺžka: 2,12 m, Hmotnosť: 156 g, Počet dielov: 2, V balení: 1, Vrhacia záťaž: 7-25 g
Skladom | 13170212
Môžeme doručiť do: 23.7.2024
62,90 €

Podrobný popis

Vzhľadom k skúsenostiam získaným za dlhú dobu a nárokom, som prívlačový prút s ľahkým, pružným a silným blankom vyberal dôkladne. V priebehu mojich lovov za dlhú dobu som si často premietal nároky, ktorým musí prívlačový prút spĺňať. Najdôležitejšie faktory nie je ťažké sformulovať. Vieme, že umelú nástrahu musíme vodiť presne, niekedy nahodiť ďaleko, a cítiť. Taktiež citlivosť pri zábere, účinné zaseknutie a zdolanie, to sú veci ktoré by mal prút zvládnuť. Všetky naše nároky sú dôležité, ale keď si mám vybrať tú najdôležitejšiu tak by ňou bola pevnosť. Blanky prútov Bokor Spin boli zvolené s ohľadom na toto kritérium. Moderné materiály a rýchlosť sú kľúčom k okamžitému prenosu záberu. Tieto prúty sú silné, rýchle a napriek tomu aj ľahké. Tieto vlastnosti sú kľúčové k úspešnému zaseknutiu ryby a k jej zdolaniu. Pomyslime len na to, aké kostnaté sú ústa šťuky, zubáča, môžme ale spomenúť aj sumca. Medzi tvrdé kosti je s príliš mäkkým prútom prakticky nemožné poriadne zaseknúť. Mnohým dravcom sa uvoľní háčik práve kvôli slabému zaseknutiu. Z hľadiska úspechu je rozhodujúci optimálny zásek. Pri zdolávaní je veľmi dobré cítiť že náš prút je pevný, s dostatočnou zásobou sily, keď dokážeme smerovať, zdvíhať, vodiť a naozaj môžeme rybu zdolávať. Nikdy nemôžeme vedieť, kedy sa stretneme s kapitálnym dravcom, preto by náš prút mal byť sebaistý, ja považujem za najdôležitejšie kritéria práve toto. Čo sa týka vodiacich očiek, ich počet je veľký a sú rovnomerne rozložené na prúte, takže záťaž od vlasca sa na prút prenáša v mnohých bodoch, nechajú ho pracovať v celej dĺžke, čo je výhodné pri nahadzovaní a zdolávaní úlovku. Rukoväť prútu poskytuje isté držanie, zaistenie navijaka poskytuje a takisto spojenie dvoch dielov, z toho všetkého vyžaruje sila. Na základe skúseností z obdobia testovania môžem povedať že prúty Bokor Spin, rôznych rozmerov a charakteristickej pevnosti je možné používať v širokej škále. - Vrhacia záťaž 212 cm dlhého prútu je 7-25 g. Je vhodný na použitie s blyskáčmi menších rozmerov, s menšími woblermi, a gumovými nástrahami. Dobre sprostredkováva zábery aj od menších dravcov. V skratke povedané ide o udicu vhodnú na lov z člna.
S menším navijakom s rozmerom 2500 a pletenou šnúrou s priemerom 0,10 – 0,15mm tvoria harmonický celok. - Prút dlhý 232 cm je rovnako vhodné použiť pri love z člna a aj z brehu. Vrhacia záťaž 10-30g poukazuje skôr na výkon prútu, než na veľkosť použitých nástrah. Môžeme s ním citlivo vodiť aj stredne veľké rotačky, plandavky a wobblery s intenzívnym pohybom.
K prútu je vhodný navijak veľkosti 2500 – 3000 a vlasce s priemerom 0,15 – 0,17mm. Je dobrou voľbou na lov štúk na prívlač, lov zubáčov a boleňov s woblermi a gumovými nástrahami. - 272 cm dlhý prút s vrhacou záťažou 15-40 g je vhodný pri použití so strednými a ťažkými nástrahami. Môžemeho používať so stredne veľkým navijakom a pletenou šnúrou s priemerom 0,17 - 0,20mm. Je našim spoľahlivým spoločníkom aj na vodách ukrývajúcich veľké šťuky. S istotou s ním zdoláme kapitálne zubáče, ale aj nečakané úlovky sumcov. Môžeme s ním vďaka ľahko dosiahnuteľným ďalekým nahodeniam naháňať aj bolene.A akciové prúty charakterizuje pôvab a pevný, dobre zaťažiteľný materiál. Patria sem väčšinou prúty vyšších kategórií, s ktorými sa môžeme stretnúť na významných rybárskych súťažiach. Príčina je jednoduchá: nakoľko sa pôsobením záťaže ohýba len posledná štvrtina, čiže špic, tým pádom je s nimi možné realizovať rýchle, presné a dlhé náhody. Úspešné zdolávanie kapitálnych rýb zaručuje tvrdnúci špic a tvrdá stredná a spodná časť.Na moderných prútoch možno čoraz častejšie vidieť pôvabnú a extravagantnú rukoväť, na ktorú z dôvodu ušetrenia hmotnosti aplikovali len nad držiakom a na konci prútu protišmykový poťah, ktorý zabezpečuje pohodlné držanie.Ďalšia obmena skrutkového držiaka. Na pripevnenie navijaka slúžia dve umelohmotné časti, ale na fixovanie navijaka neslúži matica, ale je potrebné otočiť časť nad telom držiaka. Toto riešenie prinieslo prútom elegantnejší výzor ako u starších typov.Zo silícium-karbidu vyrábané, tzv. SIC očká vďaka ich nízkej hmotnosti a povrchu odolnému voči opotrebovaniu patria medzi najčastejšie používané typy očiek. Ich vynikajúce fyzikálne vlastnosti umožňujú ich využívanie aj pri splietaných šnúrach, pri ktorých odolávajú aj vysokej dracej sile.

Dodatočné parametre

Kategória: Prívlačové
Prepravný Rozmer: 109 cm

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: