Zákaznícka podpora:info@fishingbox.sk

CARP EXPERT NAVIJAK LONG CAST METHOD 6000

Kód: 20129600
Akcia
Značka: Carp Expert
45,89 € –33 %
CARP EXPERT NAVIJAK LONG CAST METHOD 6000
45,89 € –33 % 30,75 €
Skladom - dodáme do týždňa

Detailné informácie

Podrobný popis

Navijak Carp Expert LC Method 6000

Súčasťou EnergoTeam série CXP je navijak na dlhé náhody Long Cast Method 6000 s voľnobežnou brzdou. Súčasná obľúbená method a feeder technika splní všetky nároky v LC vyhotovení, po slovensky vo verzii na dlhé náhody. V kombinácii s adekvátnou technikou náhodu a dobre vybranou monofilovou kmeňovou šnúrou možno dosiahnuť aj miesta nad 100 metrov (odporúčaný rozmer 0.22-0.25 mm).

V grafitovom tele dostalo miesto 6+1 ložísk, prevodový pomer je 5.2:1. Popri ľahkom chode sa na navijak dostala predná brzda, ktorá sa nelepí.

Cievka a kľučka sú vyrobené z kovu, na kľučke je zväčšené držadlo, pre navinutie väčších hmotností bude tento prístroj dokonale vhodný.

Navijak bol inštalovaný so zadnou voľnobežnou brzdou, ktorej výhody oceníme hlavne počas nočného lovu, ale vzhľadom k jej univerzálnemu využitiu môže byť výborným spoločníkom aj počas lovu dravých rýb. Na kovovej cievke sa nachádza masívny okrúhly kovový klip.

Zhrnutím ide o navijak s dobrým pomerom cena-kvalita, ktorý vyhovuje všetkym nárokom method a feeder techniky. Univerzálny kus vďaka voľnobežnej brzde odporúčame aj k lovu dravých rýb.

Na navijakoch sa čoraz častejšie stretávame s kovovou cievkou. Odľahčená cievka klasického tvaru je odolná voči vonkajším fyzikálnym vplyvom a korózii.Zapnutím voľnobežnej brzdy, ktorá sa nachádza v zadnej časti navijaka, dokáže ryba stiahnuť šnúru z cievky. Toto má dôležitú úlohu predovšetkým v noci pri love dravých rýb. Tvrdosť tejto brzdy možno regulovať skrutkou v zadnej časti navijaka. Dôležité je, že pri zdolávaní musíme používať hlavnú brzdu. Pre zdolávanie voľnobežná brzda nie je vhodná, prílišná záťaž môže spôsobiť poškodenie navijaka. Pri záseku musí byť bojová brzda vo vypnutom stave, pretože môže dôjsť k odmotaniu veľkého množstva šnúry, čo môže viesť k vzniku nechcených uzlov. Navijaky s voľnobežnými brzdami sú čoraz populárnejšie. V súčasnosti používajú tento univerzálny typ navijakov aj zástancovia klasického lovu zo dna a feeder rybári.

Dodatočné parametre

Kategória: Navijáky s voľnobežnou brzdou
Kód tovaru: 20129-600
Prevodový pomer: 5.2:1
Počet ložísk: 6+1
Brzdový systém: Predná + voľnobežná brzda
Rozmer: 6000
Cievka: Kovová
Materiál tela navijáka: Grafit
Hmotnosť: 477 g
Kapacita cievky: 0,30 mm/280 m

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: